kożuchy
Adobe Flash - Zainstaluj

NASZE PRODUKTY

 
 
Wzronictwo
 
Bogaty asortyment naszej produkcji jest wynikiem nieustannej i wieloletniej pracy naszych projektantów i krawców. Szyjąc kożuchy i kurtki skórzane podchodzimy z dużym szacunkiem do skóry oraz zawsze pamiętamy o przestrzeganiu żelaznych zasad sztuki krawieckiej i kuśnierskiej. Jednocześnie jesteśmy otwarci na zmieniające się w modzie trendy i potrzeby naszych klientów. Dzięki tak kompleksowemu podejściu do rzemiosła tworzymy produkty oryginalne, posiadające własny styl, interesującą estetykę i wygląd. Nasze wyroby są nienagannie skrojone i perfekcyjnie dopracowane – począwszy od szycia a skończywszy na zastosowanych dodatkach krawieckich.
 
 
Kożuchy
 
Skóry, które wykorzystujemy do produkcji kożuchów pochodzą z najlepszych polskich, włoskich i hiszpańskich garbarni, cieszących się od lat renomą na całym świecie. Dzięki temu szyte przez nas modele charakteryzują się lekkością i miękkością a zarazem wysoką trwałością użytkowania.
Wykorzystujemy głównie szlachetne odmiany jagnięcych skór typu toskana i merino, różniące się między sobą długością włosa oraz sposobem wyprawy i wykończenia.
Część z nich pokrywana jest delikatną lecz bardzo mocną i wytrzymałą folią kuśnierską, co zwiększa żywotność kożucha oraz sprawia, że jest łatwiejszy w utrzymaniu – nie wymaga częstego czyszczenia. W innych stosuje się powłokę nappalan typu antyk, która charakteryzuje się umiarkowaną odpornością na tarcie, co daje efekt tzw. „pięknego starzenia się” skóry. Na skórze wyprawionej w ten sposób widoczne są przebarwienia, zgrubienia, drobne rysy, które nie są wadą, lecz świadczą o niepowtarzalności i autentyczności surowca.
W jeszcze innych skórach przy wyprawie zastosowano powłokę typu vento odporną na tarcie i bardzo efektowną – z widocznymi na powierzchni prążkami lub cętkami.
W przypadku kolekcji damskiej część modeli odznacza się zastosowaniem ciekawych dodatków w postaci futer z lisów, jenotów, wilków czy szopów. Dodatki te znacznie podnoszą walory estetyczne i wizualne poszczególnych modeli i są bardzo cenione przez kobiety.
 
 
Kurtki skórzane
 
Podobnie jak w przypadku kożuchów surowce zastosowane w szyciu kurtek skórzanych pochodzą z tych samych renomowanych garbarni. Wykorzystujemy tu kilka rodzajów skór jagnięcych i cielęcych w bogatej kolorystyce.
Większość naszej produkcji opiera się na skórach wyprawianych i barwionych w sposób naturalny tj. bez użycia szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych. Skóry te cechują się niezwykłą delikatnością i miękkością, są lekko farbowane dzięki czemu zachowują typowe cechy skóry widoczne na jej powierzchni tj. plamki, naturalne blizny, rysy, przebarwienia itp.
Drugim rodzajem stosowanego przez nas surowca są skóry matowe – najnowszej generacji, które dopiero w 2012 roku pojawiły się na wystawach we Włoszech. Są to skóry jedwabiście miękkie i lekkie, wyglądem przypominają nieco delikatne tkaniny.
Do szycia naszych kurtek używamy też skór typu pulap – z lekkim lub mocniejszym połyskiem, skór gniecionych i prążkowanych o charakterystycznej nierównej strukturze powierzchni oraz tradycyjnych skór licowych, czyli skór barwionych powierzchniowo, cechujących się wysoką trwałością i od lat cieszących się uznaniem klientów.

 

Cristo Pelli 2014 Wszelkie prawa zastrzezone - Projekt i wykonanie www.kud.pl
Nasza oferta to: kożuchy, kurtki skórzane, odzież skórzana, futra, Lammfelljacke, Lammfellmantel Damen, Lammfelljacken